Symulator planu dnia

Jakiś czas temu przygotowałam ten symulator planu dnia, ale bardzo długo wahałam się przed jego publikacją. Głównie dlatego, że nie chciałabym być zrozumiana niewłaściwie - nie chodzi o to, że dziecko w pewnym wieku ma mieć rygorystycznie ustalony plan dnia i koniec. Zawsze podkreślam, że samopoczucie i zachowanie dziecka, jego humor w ciągu dnia i zachowanie we śnie jest głównym wskaźnikiem, czy dany plan dnia jest dla niego odpowiedni. Symulator ten jest oparty o średnią długość czasu czuwania i zapotrzebowania na sen według wieku, lecz nie uwzględnia on ewentualnych problemów ze snem. Może być dobrą wskazówką dla rodziców i odpowiedzią na niektóre pytania.

Na przykład:

Czy faktycznie 4. miesięczne dziecko może mieć od 4 do 5 drzemek w ciągu dnia? Lekarz mówi, żebym kładła dziecko do snu dwa razy dziennie…

Moje roczne dziecko wciąż potrzebuje dwóch drzemek. Czy jest to normalne? Jaka pora, z punktu widzenia samopoczucia dziecka, jest najlepsza na drzemki, jeśli budzi się ono o 6:30 rano?

Zdaję sobie sprawę, że będą osoby, według których taki symulator nie ma sensu, ale mam nadzieje, że znajdą się właśnie takie osoby, dla których ten symulator posłuży jako drogowskaz :)

Wsparcie

To dzięki darowiznom Moich Czytelników mogę rozwijać sen-dziecka.pl i dzielić się wiedzą również z Tobą. Dołącz do grona wdzięcznych czytelników i pomóż innym maluchom i ich rodzicom!

  • Inna kwota:
Wspieram
PayPal Credit Card Badges
Żeby uzyskać dostęp zaloguj się. Żadne informacje nie będą udpostępnane/widoczne na Facebook ani na sen-dziecka.pl dla innych osób.