O mnie | sen-dziecka.pl

Komunikat o błędzie

 • Deprecated function: Optional parameter $data declared before required parameter $name is implicitly treated as a required parameter in include_once() (line 1439 of /usr/home/vts/domains/sen-dziecka.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
 • Deprecated function: Optional parameter $conditions declared before required parameter $data is implicitly treated as a required parameter w include_once() (linia 1439 z /usr/home/vts/domains/sen-dziecka.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
 • Deprecated function: Optional parameter $item declared before required parameter $complete_form is implicitly treated as a required parameter w include_once() (linia 1439 z /usr/home/vts/domains/sen-dziecka.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).

O mnie

Nazywam się Liza Michaluk. Tematem snu zainteresowałam się po urodzeniu syna i wtedy właśnie zaczęłam publikować informacje, które były ciekawe i przydatne dla mnie. 

Dzieci są różne, rodziny są różne i “normy” też są różne.

Niestety nie ma “magicznej tabletki”, która zapewniłaby dziecku zdrowy sen i odpoczynek. Jednak są pewne zachowania, których można się spodziewać biorąc pod uwagę wiek i charakter dziecka.

Nie uważam, że należy walczyć o sen, ale jestem przekonana, że tak jak rodzice uczą dziecko jeść za pomocą łyżki i nie wybiegać na jezdnię, tak już od pierwszych tygodni jego życia mogą uczyć je zasad zdrowego snu. Każdy maluszek jest inny: jeden nauczy się sam sprawnie posługiwać łyżeczką bez pomocy rodziców (czyt. śpi wspaniale od urodzenia), drugi natomiast potrzebuje ciągłych, spokojnych tłumaczeń (czasami poprzez sprzeciw), że chodzić należy chodnikiem, a wybieganie na ulicę jest niebezpieczne dla życia (czyt. spać należy we własnym łóżku, nie na kanapie w salonie, a kłaść się do łóżka należy o 20-tej, bo zasypianie po północy szkodzi zdrowiu).

Informacje, które publikuję są oparte na licznych współczesnych badaniach specjalistów od naruszeń snu. Aczkolwiek wątpię, żeby istniało dziecko, którego sen na każdym etapie wygląda tak, jak opisują to naukowcy. Moim celem jest przekazanie informacji o tym, czym tak naprawdę jest zdrowy sen małego dziecka.

Dziecko wcale nie musi spać idealnie, a mama nie powinna mieć wyrzutów sumienia, jeśli coś idzie nie tak. Natomiast mama może i powinna wiedzieć, jak postępować w sytuacji, kiedy zmienia się wzorzec snu, kiedy dziecko eliminuje drzemki, kiedy wyrzynają się ząbki albo gdy dziecko jest przeziębione.

Stronę zaczęłam prowadzić, ponieważ zobaczyłam, jak obszerny jest temat snu małych dzieci, jak mało dostępnych jest na ten temat rzetelnych informacji w języku polskim i jak wielu jest rodziców potrzebujących w tej dziedzinie pomocy albo przynajmniej wiedzy.

Każdy problem ma rozwiązanie. Mam nadzieję, że sen-dziecka.pl okaże się dla Was dobrym wsparciem w trudnej sytuacji!

Wsparcie

To dzięki darowiznom Moich Czytelników mogę rozwijać sen-dziecka.pl i dzielić się wiedzą również z Tobą. Dołącz do grona wdzięcznych czytelników i pomóż innym maluchom i ich rodzicom!

 • Inna kwota:
Wspieram
PayPal Credit Card Badges
O mnie | sen-dziecka.pl

Komunikat o błędzie

 • Warning: Trying to access array offset on value of type bool w multipurpose_preprocess_node() (linia 120 z /usr/home/vts/domains/sen-dziecka.pl/public_html/sites/all/themes/multipurpose/template.php).
 • Warning: Trying to access array offset on value of type null w multipurpose_preprocess_node() (linia 120 z /usr/home/vts/domains/sen-dziecka.pl/public_html/sites/all/themes/multipurpose/template.php).
 • Warning: Trying to access array offset on value of type bool w multipurpose_preprocess_node() (linia 121 z /usr/home/vts/domains/sen-dziecka.pl/public_html/sites/all/themes/multipurpose/template.php).
 • Warning: Trying to access array offset on value of type null w multipurpose_preprocess_node() (linia 121 z /usr/home/vts/domains/sen-dziecka.pl/public_html/sites/all/themes/multipurpose/template.php).
 • Warning: Trying to access array offset on value of type bool w multipurpose_preprocess_node() (linia 122 z /usr/home/vts/domains/sen-dziecka.pl/public_html/sites/all/themes/multipurpose/template.php).
 • Warning: Trying to access array offset on value of type null w multipurpose_preprocess_node() (linia 122 z /usr/home/vts/domains/sen-dziecka.pl/public_html/sites/all/themes/multipurpose/template.php).
 • Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /usr/home/vts/domains/sen-dziecka.pl/public_html/includes/common.inc:2822) w drupal_send_headers() (linia 1551 z /usr/home/vts/domains/sen-dziecka.pl/public_html/includes/bootstrap.inc).
 • Error: Call to undefined function each() w SMTP->Data() (linia 393 z /usr/home/vts/domains/sen-dziecka.pl/public_html/sites/all/modules/smtp/smtp.transport.inc).

Błąd

Wystąpił niespodziewany błąd. Proszę spróbować później.